O dřevostavbách - autocross Honza Smrž

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

DŘEVOSTAVBY
 

V mnohých představy lidí stále přetrvává mylný názor o dřevostavbách, proto Vám o nich přinášíme několik informací.

Fakta o dřevostavbách:

hořlavost - moderní dřevostavba musí splňovat požadavky na požární odolnost. Pokud snáze zápalné dřevěné prvky v domě ošetříme ochrannými nátěry, tak zuhelnatělá povrchová vrstva vznikající při požáru na nosných prvcích brání dalšímu ohořívání.
vytápění - většina dřevostaveb má nesrovnatelně lepší tepelně izolační vlastnosti než domy z jiných materiálů. U dřevostaveb se vytápí rovnou vzduch v interiéru, nikoliv nejprve obvodové stěny jako u zděného domu.
životnost - správně udržovaná dřevostavba má stejnou životnost jako každá jiná stavba. Dřevo ve stěnách je méně zatěžováno a patřičně chráněno vnějším a vnitřním pláštěm. Správně zhotovená dřevostavba vystavená přírodním podmínkám vydrží bez jakéhokoliv ošetření v dobré kondici minimálně 60 let, v případě byť jen základního ošetření a dostatečné ochrany proti vlhkosti mnohem mnohem déle.

Výhody dřevostaveb:

Velmi důležitým ekonomickým aspektem je krátká doba výstavby.
Nemůžeme opomenout finančně nevyčíslitelnou přednost a to je zdravé bydlení, protože se jedná o zdravotně nezávadné materiály.
více místa - obvodové zdi a příčky jsou užší než u zděné stavby, ušetříte další m2 navíc
Výstavba těchto domů má velmi dobrou výslednou hodnotu tepelně izolačních vlastností. Prostor se rychle vyhřeje, praxe ukazuje až o 30% nižší spotřebu energie na vytápění.
Široké uplatnění ve stavebnictví. Dřevo se vyznačuje nízkou objemovou hmotností, vysokou odolností v tlaku i ohybu, je trvanlivé, má vynikající izolační vlastnosti a je ekologické

stavbou bez mokrého procesu se nevnáší do staveb vlhkost a ušetříme tak čas při vysychání stavby
menší váha hrubé stavby znamená úsporu ceny při budování základů

Požární odolnost dřevostaveb splňuje veškeré příslušné platné normy
velmi snadná pozdější přestavba

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky